Projektowanie identyfikacji wizualnej dla firm

Bardzo ważnym elementem strategii promocyjnej każdej firmy działającej na rynku jest starannie przemyślana identyfikacja wizualna. Stanowi ona istotny sposób na budowanie wizerunku przedsiębiorstwa, tworzenie jego tożsamości oraz świadomości. Co więcej, ma niezwykle ważne znaczenie w pozyskiwaniu potencjalnych klientów. Dzięki niej można stworzyć spójną całość, na którą będą składać się wszystkie symbole wizualne stosowane przez firmę w celu podniesienia jej rozpoznawalności na zewnątrz. Zalicza się do nich między innymi:

  • logo,

  • stronę internetową,

  • wizytówki,

  • i wiele innych gadżetów reklamowych.

Czy działania z zakresu identyfikacji wizualnej rzeczywiście są potrzebne?

Umiejętne oraz konsekwentne budowanie tożsamości firmy przy pomocy wyżej wymienionych elementów wizualnych bez wątpienia może przyczynić się do poprawy jej pozycji i wzmocnienia konkurencyjności na rynku. Jedną z najważniejszych zalet tego typu działań jest niewątpliwie fakt, że w ten sposób można na długo zaistnieć w świadomości klientów, a także zdobyć ich zaufanie.

W jaki sposób kreujemy wizerunek?

Od wielu lat zajmujemy się projektowaniem identyfikacji wizualnej, a nasze działania zawsze są poprzedzone przeprowadzeniem dokładnych konsultacji oraz określeniem szczegółowego planu działania wraz z klientem. Wspólnie ustalamy, jakie elementy mają zostać zaprojektowane, jaka ma być ich kolorystyka oraz jak finalnie powinien wyglądać stworzony przez nas projekt.

Jeśli zależy Ci, aby odbiorcy z łatwością zapamiętali logo Twojej firmy lub rozpoznawali materiały firmowe jedynie po kolorach, jakie zostały użyte do ich stworzenia, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasi specjaliści przygotują spójny i zgodny z profilem przedsiębiorstwa system Corporate Identity, który stanie się najważniejszym narzędziem do kreowania wizerunku marki na rynku.

Przykładowe realizacje